
- Усі ми звикли до того, що чай треба пити. Але так було не завжди. Виявляється, коли чай тільки почав набирати свою популярність у Європі, багато хто ще не знав, як саме його потрібно вживати. Зрештою, на одному королівському прийомі чай вирішили приготувати. Ось тільки не заварити, а посікти на салат. Він був з’їдений з великим апетитом.
- Колись у чай клали не цукор, а сіль. Можете собі уявити цей смак?
- Не можна знати про те, що чай можна використовувати як миючий засіб, адже він має властивість вбирати запахи, навіть такі стійкі, як запах риби. Чудовий лайфхак!
- У Франції наприкінці XVII століття так само про чай мало що відомо. Але люди дуже винахідливі, тому вирішили чай…курити. Смак був огидним, тому попередньо його трохи мочили в коньяку. Але й на цьому винахідливість не закінчилася. Основною рекомендацією щодо догляду за ротовою порожниною для французької знаті було використання чайного попелу як сучасної «відбілюючої пасти».
- Чай є настільки популярним напоєм, що за секунду у всьому світі випивається понад два мільйони чашок!
- В Англії чай колись вважався контрабандою, тому його можна було скуштувати тільки в закритих кав’ярнях і те, що пускали туди виключно чоловіків.
- Ворожіння виробляють не лише на каві, а й на чаї. Більше того, є навіть спеціальна назва для цього — тасеографія.
- Багато хто вважає, що якщо в чашці чаю з’являється плівка, значить він недоброякісний. Хоча насправді це свідчить лише про правильне заварювання та гарний чай. Навпаки, якщо такої плівки немає, то продукт не якісний.
- Навіть чай може бути найдорожчим задоволенням. Звичайно, адже китайський сорт «Великий червоний халат» на аукціоні у Гонконгу оцінили вартістю 70 тисяч доларів за 100 грам.
- У США є лише одна чайна плантація, яка знаходиться у Південній Кароліні.
