5 найвідоміших кавових традицій. Частина 1

Погляньте на велику карту світу, візьміть до рук глобус чи атлас! Ось! Дивіться! Від Гондурасу до острова Суматра, від Колумбії до Нової Гвінеї, практично по всій Африці, в Мексиці, і в Перу безмежні, запашні плантації робусти та арабіки… А ось погляньте ще сюди: вся Європа та Америка «усіяна» тисячами кав’ярень, де вже , перемелені зерна перетворюються на прекрасний, життєдайний напій, приготований згідно кавових традицій тієї чи іншої країни! Ну хіба не кава справжній завойовник цього світу?

Правда, каву п’ють усі. І це факт. Всі нації і всі народи, всі країни і континенти об’єдналися у своїй щирій любові до цього напою, що бадьорить. Кажуть, ритуал пити каву вранці – це продукт глобалізації, але насправді де б цей напій не з’являвся – він скрізь гармонійно вливався у культуру, що вже існує. Скрізь його і заварюють по-своєму, і п’ють по-своєму, і навіть подача у кожній окремій країні чи місті відрізняється.

Напевно, мрією будь-якого кавового гурмана було б вирушити в навколосвітню подорож і спробувати все-все смакові варіації цього напою! А ми поки що візьмемо на себе роль натхненників і розповімо про деяких з них.

Кава по-датськи

Кава в Данії – це справжня знахідка. Його заварюють разом із паличками кориці, гвоздикою та іншими прянощами, додають багато цукру і навіть апельсинову цедру. Напій споживають у великій кількості: носять із собою у термосах на роботу, зігріваються ним на прогулянках, п’ють на хюгге-зустрічах із друзями. Якщо Вам близький скандинавський стиль життя, то розливайте гарячий затишок по склянках і насолоджуйтесь кавою по-датськи!

Кава по-французьки

Отже, уявіть: рожевий, приємний ранок, вишукане кафе на розі вулички, свіжий круасан та ароматна кава! Oui, oui, mon сherie, саме так традиційно п’ють каву у Франції. У нього додають велику кількість найніжніших вершків або молока, а потім у цей напій занурюють пишну випічку. Чи не справжня dolce vita? Мабуть, найромантичніший і найпоширеніший серед представниць прекрасної статі спосіб пиття кави.

Кава по-ірландськи

Терпкий. Пікантний. Одночасно гіркий і нудотно солодкий. Кава ірландською – це справжній еліксир життя, не менше! У багатьох закладах він представлений як алкогольний коктейль, оскільки подають його з великою кількістю всесвітньо відомого ірландського віскі, коричневим цукром та прикрашають повітряною хмарою збитих вершків. Макс Фрай писала про каву ірландською так: «Айріш, кава ірландською, — пристрасть. Десь там, на самому дні, алкоголь, що обпалює. Можна перемішати, тоді він практично не відчувається, якщо кава приготовлена ​​правильно, звичайно. Але він там все одно є, і все одно неминуче п’янієш. До речі, так, гірше за погане еспресо може бути лише поганий айріш».

Турецька кава

Не багато хто знає, що таке джезва, зате всім знайоме звичне «турка». «Джезва» – турецьке слово, що означає спеціальний глиняний або мідний посуд, в якому заварюють каву. У нас людям важко було вимовляти таке немелодійне слово і тому вирішили називати «кавоварку» просто – турка! Традиційно в Туреччині готують каву дуже міцною, з невеликою кількістю цукру, нагрівають до температури 81-90° або до утворення пінки. Вважається, що напій потрібно пити без будь-яких домішок, щоб пізнати справжнє багатство смаку кавових зерен.

Кава по-віденськи

Кажуть, що першу кав’ярню у Відні (та й загалом в Австрії) відкрив наш земляк, емігрант із України Юрій Кульчицький. Щоб досить гіркий смак незвичайний напій швидко став популярним серед городян, він додавав у каву безліч «підсолоджувачів»: збиті вершки, тертий шоколад, корицю і ваніль. І свого він таки досяг – кава дуже скоро стала улюбленим напоєм Австрії і поширилася по всій східній Європі вже з назвою «кава по-віденськи».

Тепер ми сподіваємося, що надихнули вас прямо зараз заварити густу та ароматну каву – по-французьки чи по-віденськи – неважливо! Головне – щоб кави. І щоб багато. І щоб смачно. Так що сідайте зручніше, розслабляйтеся і насолоджуйтесь, адже як говорив англійський письменник Ентоні Троллоп: «Що на Землі може бути розкішнішим за диван, книгу і чашку кави?».