Чай як ліки для тіла та душі

Правильно підібраний чай може допомогти чим завгодно. Головне, щоб він був натуральним. Тепер давайте розберемося який чай у яких випадках найкраще використовувати.

Китайський чай

Пуер

Пуер – китайський чай зі старого листя диких або занедбаних чайних дерев. При заварюванні – пахне свіжістю і землею, міцний, насичений і дуже підбадьорливий. Пуер потрібно пити якраз у тих випадках, коли ви з незрозумілих причин почуваєтеся втомленим без причини та пригніченим. Тонізує не гірше за каву, енергії потім хоч відбавляй. А ще, кажуть, холестерин спалює, так що ви придивитеся, пуер – гідний вашої чайної полиці.

Улун

Має схожі з пуером властивості, але зовсім відрізняється і за кольором, і за смаком. Його можна пити людям із тими ж «симптомами» – млявістю та сонливістю. Однак, якщо раптом, терпкий пуер не сподобався, то ніжний, легкий, з медовим присмаком улун повинен справити на вас враження. Улун молодить, його радять, коли потрібно нормалізувати обмін речовин. І що ще важливо для жителів мегаполісу і людей, що страждають від стресу, улун вбиває ракові клітини, так що візьміть на замітку!

Квітковий чай для спокійного сну

Ромашковий чай

І перший чай, який спадає на думку – це, звичайно ж, ромашка. Ромашковий чай можна пити замість валеріанки, він нормалізує роботу серцево-судинної системи, упорядковує нервову систему, допомагає розслабитися. Ідеально підходить для людей з напруженим графіком та для тих, хто навіть удома довго не може налаштуватися на відпочинок.

Календуловий чай

У важкі періоди життя дуже багато людей починає страждати від безсоння, скаржитися на нервові і навіть психічні розлади. Відвар із квітів календули сміливо можна радити людям із подібними проблемами. Крім того, календула має антисептичні та протизапальні властивості, тому чаєм календули можна протирати ранки, робити компреси, та й просто протирати шкіру.

Лавандовий чай

Має витончений смак і приємний, ненав’язливий аромат. Багато людей для гарного сну зберігають під подушкою мішечки з сушеною лавандою, або складають їх у полиці з постільною білизною. Інші користуються лавандовим маслом і наносять його на віскі прямо перед сном. Такими ж заспокійливими властивостями може похвалитися лавандовий чай. Його п’ють для міцного та спокійного сну, але у невеликих кількостях, щоб не викликати алергічної реакції.

Протизастудні чаї

Ягідний чай

Збори чаїв із сушеними ягодами найкраще допомагають при грипі, ГРВІ та інших простудних захворюваннях. При чому особливо немає різниці, що це буде за ягода – вони справляються однаково добре. Найчастіше використовують полуницю, малину та смородину. Однак, є і любителі чаю з аґрусу або, наприклад, ожини. Загалом, запасайтеся ягодами на зиму, експериментуйте і не хворійте!

Жасминовий чай

Напевно, один із найпопулярніших видів чаю у світі – це чай із пелюсток жасмину. Багато хто п’є його тільки через ніжний, м’який смак і аромат, що дурманить, але мало хто знає, що жасминовий чай – це ще і відмінна профілактика від застуди і грипу. Лише дві чашки на день цілий рік і холоди пройдуть для вас без хвороб, температур і кашлів.

М’ятний чай

Найсвіжіший чай, що бадьорить і пробирає на смак, звичайно, з м’ятою. Така “приправа” теж гарна профілактика від нежиті та застуд. Допомагає не лише під час хвороб, а взагалі завжди: тонізує, надає сил, настрою та радості!

Є, звичайно, набагато більше видів корисних чаїв та відварів. Не обмежуйте себе тільки цим списком, шукайте нові смачні та корисні рішення!